Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

 • Jak zarezerwować Termin?

Najpierw proponuję kontakt telefoniczny/mailowy w celu sprawdzenia czy dany termin jest wolny. Termin rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 30% wartości zlecenia przed albo przy podpisaniu umowy.

 • Czy przyjmujecie więcej niż jedno zlecenie na dany termin?

Nie. Zawsze przyjmujemy tylko jedno zlecenie na dany termin, nawet jeżeli jest to bardzo krótkie zlecenie. Daje nam to możliwość być przez cały czas w stanie gotowości.

 • Czy są jakieś ograniczenia co do miejsca i rodzaju zlecenia/pleneru?

Jeśli są to z przyjemnością je poznam. Nie obce mi są żadne warunki, jak trzeba to latam, wspinam się czy pływam. Oczywiście robiąc przy tym zdjęcia.

 • Jak wygląda płatność za zlecenie?

Termin rezerwuje wpłata zadatku w wysokości 30% wartości zlecenia przed albo przy podpisaniu umowy. Kolejne 30% płatne po wykonaniu ostatnich zdjęć ślubnych np. w czasie pleneru ale przed czasochłonnym etapem obróbki zdjęć. Pozostałe 40% płatne jest przy odbiorze płyt ze zdjęciami, albumu oraz reszty elementów zamówionych i wymienionych w treści umowy.

 • Czy ceny w cenniku mogą się zmienić?

Tak. Co roku ceny zazwyczaj rosną. Oczywiście Państwa obowiązują ceny z dnia popisania umowy, dlatego opłaca się podpisywać umowę z dużym wyprzedzeniem.

 • Czy robicie zdjęcia tylko na terenie trójmiasta?

Po wcześniejszym ustaleniu szczegółów wykonujemy zlecenia w każdym dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą.

 • Czy posiadacie zapasowy sprzęt?

Tak. Nie tylko posiadamy zapasowy sprzęt ale też zawsze mamy go przy sobie w trakcie całości zlecenia.

 • Czy robicie tylko zdjęcia ślubne?

Fotografia ślubna to najważniejsza część naszej działalności, ale nie jedyna. Oprócz tego zajmujemy się fotografią: dziecięcą, rodzinną, ekstremalną, reportażową, firmową, reklamową, produktu…

 • Czy posiadacie uprawnienia do fotografowania w kościołach?

Tak, ukończyliśmy kurs liturgiczny i posiadamy wszystkie wymagane uprawnienia, które są do wglądu Państwa przy podpisywaniu umowy.

 • Czy plener ślubny może odbyć się innego dnia niż ślub?

Tak, mają Państwo do wyboru:

   1. Krótki plener w dniu ślubu.
   2. Plener innego dnia.
   3. Krótki plener w dniu ślubu + plener innego dnia.
 • Czemu parę godzin pracy fotografa jest takie drogie?

W zleceniu fotograficznym najbardziej czasochłonna jest praca jaką fotograf musi wykonać w procesie post produkcji, czyli obróbka fotografii. Często po sesji trwającej parę godzin fotograf spędza całe dni przed monitorem komputera wydobywając ze zdjęć to co najważniejsze. Wszystkie zdjęcia wykonuję w rawach tzn w "cyfrowym negatywie". Oznacza to że jeszcze przed procesem docelowej obróbki muszę każde zdjęcie "wywołać" dbając o to aby możliwe najwierniej odwzorowywało rzeczywistość taką jaką była. A nierzadko tych zdjęć są setki. Do tego należy dodać ceny sprzętu fotograficznego: aparatów, obiektywów, oświetlenia i całej masy akcesoriów oraz czas jaki poświęcamy na doskonalenie naszych umiejętności. A to wszystko dlatego że zależy nam na jak najlepszym wykonaniu państwa zdjęć. A to też jest coś warte.

 • Po jakim czasie dostaniemy zdjęcia?

W zleceniu fotograficznym najbardziej czasochłonna jest praca jaką fotograf musi wykonać w procesie post produkcji, czyli obróbka fotografii która jest zmienną zależną od wielkości zlecenia tzn. ilości zdjęć. Czas oczekiwania zależy również od zamówionych dodatków typu album, fotoksiążka, dodatkowe odbitki itp. które to możemy wykonać dopiero po etapie obróbki graficznej zdjęć. Zazwyczaj czas zakończenia zlecenia zamyka się w przedziale od 8 do 60 dni. Szczegółowe ustalenia są częścią umowy którą podpisujemy.

 • Czy pijesz na weselu?

Tak, soki oraz wodę. Z wesela wracam samochodem.

 • Czy możemy się spotkać osobiście?

Tak, oczywiście. Z przyjemnością przedstawimy swoją ofertę osobiście.